Gümüş Nasıl Satılır Nasıl Bozdurulur

 Gümüş Nasıl Satılır Nasıl Bozdurulur
Okunuyor Gümüş Nasıl Satılır Nasıl Bozdurulur

Gümüşünüzü satmak, ekstra para kazanmak için harika bir yol olabilir. Belki artık giymediğiniz eski gümüş takı parçalarınız var, ya da gümüş sikke koleksiyonunuza asılıyorsunuz ve şimdi ondan kurtulmak istiyoruz. Satış nedeniniz ne olursa olsun, alıcı bulmak için birçok seçenek vardır. Gümüşünüzü bir piyon dükkanına, çöp kutusuna veya özel alıcıya götürüp götürmediğinizden emin olun, satıştan önce fiyattan memnun olduğunuzdan emin olun.

Aklımızda kalan gümüş satılır mı, gümüş bozdurulur mu sorularınız yanıtlamış olacağız.

Gümüşü Nasıl Bozdurabilirim?

Gümüşünüzü bozuk para, koleksiyon, steril, hurda veya hurda gümüşe ayırın. Sahip olduğunuz gümüş türünün, satış için bir strateji seçmenize yardımcı olacağını anlamaya çalışın. Gümüşün çoğu ya külçe madeni para, nadir sikke ya da tahsil edilebilir, hurda gümüşü (mermi ve çubuklar içerir), çatal bıçak takımı ya da önemsiz gümüştür. Birden fazla gümüşünüz varsa, her biri için bir satıcı bulabilmeniz için birbirinden ayırın.

Gümüşünüzün sterilli olup olmadığını belirleyin. Kaplama gümüş önemli ölçüde daha az değerlidir. Gümüşünüz, tanımlanabilir işaretlere sahip olmalıdır, bu nedenle gümüşünüzün steril olup olmadığını anlamak için, etiketli olarak görünüp görünmediğini kontrol edin. “Sterling”, “ster” veya “.925” diyorsa, gümüş ayarlıdır. “Gümüş plaka”, “kaplama”, “EP” veya “EPNS” diyorsa, gümüş kaplıdır.

Gümüşü parlatılmamış halde tut. Gümüşü satmadan önce cilalamak cazip gelebilir, böylece parlak ve yeni görünebilir, ama bu değeri ya da değerini azaltabilir. Gümüşünüzde herhangi bir cila kullanmayın ve biraz temizlemeniz gerekiyorsa, bir mücevher parlatma bezi kullanın.

Artık sizi tanıyoruz, lezzetli mi lezzetli farklı bir tarif olan sivas mısır unlu kek

Diğer Yazılarımızda Tam Size Göre!

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Telepati nedir?

Zerdeçal Faydaları

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın