Hindistan Cevizli Koko Malzemeleri ve Tarifi

 Hindistan Cevizli Koko Malzemeleri ve Tarifi
Okunuyor Hindistan Cevizli Koko Malzemeleri ve Tarifi

Hindistan cevizli koko pratik, fazla malzeme gerektirmeyen, kısa sürede pişen, çocukluk yıllarımızın unutulmaz lezzetlerini bize hatırlatan lezzetli, ağızda dağılan mutluluk verici bir kurabiyedir aslında.. Çocukluk yıllarında mahalle aralarındaki fırınlarda pişirilip o nefis kokusu sokağa taşan ve insanı kendine cezp edici özelliğiyle gönüllerimizde taht kurmuş lezzetlerden biridir.

Fırıncının sıcak sıcak pişen kurabiyelerini kese kağıdına koyup nefes nefese eve girdiğimizde demli çayın yanında yediğimiz Hindistan cevizli kokoların tadını kim unutabilir ki? Çok uzun süreden bu yana modası geçmeyen bu kurabiye yeni nesillerin de gözde lezzeti olmaya devam ediyor.

Kullanılacak Malzemeler:

 • 1 su bardağı Hindistan cevizi
 • 6 yumurta akı
 • 1 çorba kaşığı margarin
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 1 çorba kaşığı un

Hindistan Cevizli Koko Yapılışı:

 1. Bir tencere içerisinde 1 su bardağı Hindistan cevizi, 1 su bardağı pudra şekeri, 1 çorba kaşığı unu ve 1 çorba kaşığı margarini karıştırarak ezin.
 2. 6 yumurta akını başka bir kap içinde tek tek karıştırmak suretiyle ezdiğiniz karışıma ilave edin.
 3. Hafif ateşte sürekli karıştırarak ısıtın. Serçe parmağınızın ucunu ısınan karışıma batırın parmak sıcağa dayanmayacak ısıya geldiğinde karışımı ateşten alın.
 4. Ateşten aldığınız karışımı çok az bir süre dinlendirin.
 5. Sıkma torbasına karışımı koyun.
 6. Bir fırın tepsisinin her tarafını iyice yağladıktan sonra unlayın.
 7. Karşımı sıkma torbası sayesinde yaklaşık 3-4 cm. aralıklarla tepsiye sıkın. Sıkımlar ceviz büyüklüğünde ve birbirine değmeyecek şekilde olmalıdır.
 8. Hindistan cevizli kokoları daha önceden hafif derecede ısıtılmış fırında üzerleri kızarana kadar pişirmeye devam edin. Pişen Hindistan cevizli kokoları bir servis tabağına alarak servise hazır hale getirin.
 9. Afiyet olsun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın