Singapur Gezilecek Yerler Rehberi

 Singapur Gezilecek Yerler Rehberi
Okunuyor Singapur Gezilecek Yerler Rehberi

Küçük bir devlet olmasına rağmen önemli bir turizm potansiyeline sahip olan Singapur, Asya‘nın en dikkat çeken şehir devletlerinden biridir. Çin, Hint ve Malay halklarından oluşan nüfusu ile oldukça zengin bir kültüre sahip olan ülkede tropikal bir iklim yer alıyor.

Uçak yolculuğu ile 11 saatlik bir direkt uçuşla gidilebilen Singapur ’da şehir içi ulaşım ise oldukça kolay ve hızlı sağlanıyor. Havalimanından direkt olarak metro hattıyla hemen şehir merkezine gelebilmeniz için yaklaşık 5 dolarlık bir bilet almanız yeterlidir.

Gezilecek Yerler

Bu tatil destinasyonu gezilecek yerler bakımından oldukça zengin seçenekler sunan bir alternatiftir.

Merlion Heykeli

Buranın baş simgesi olan Merlion Heykeli, 8,6 metre uzunlukta ve yarı balık yarı aslan şeklindeki tasarımıyla Singapur için özel bir yapıdır. Raffles Place metro durağından 5-10 dakikalık yürüyüş mesafesi ile heykele ulaşmak oldukça kolaydır.

Sentosa Adası

Sentosa Adası ile Singapur gezinize hem eğlence hem de sakinlik kazandırabilirsiniz. Sentosa Adası ile burada bir Universal Studios eğlence parkı, Madame Tussauds Balmumu Müzesi, Tiger Sky Tower seyir kulesi, sörf havuzu, Trick Eye Museum ve pek çok eğlence dolu beach club merkezlerini burada ziyaret edebilirsiniz. Hem eğlenip hem de dinlenmek isteyenler için birkaç günlük bir program yaratabilen Sentosa Adası ile Singapur tatilinizi mutlaka taçlandırmalısınız.

Chinatown

Singapur için en önemli gezilecek yerler arasında yer alan ve nüfusunun büyük bir kısmı Çinlilerden oluşan bu Çin mahallesini gezerken müze ve tapınakları da görebilirsiniz. Chinatown alışveriş saçısından en geniş ve en ekonomik hediyelik eşya seçeneklerini sunarak masaj yaptırmak isteyenler için de salonlar ile hizmet veren mistik bir bölgedir.

Orchard Road

2 km uzunluk sayesinde dünyanın en ünlü caddelerinden olan Orchard Road ile 22 AVM’yi bir arada bulabilirsiniz. Singapur için ve Asya bölgesi için en büyük alışveriş merkezi olarak gezilecek yerler arasında en yüksek popülariteye sahip bir bölgedir. Yeme-içme ve elektronik eşyanın yanı sıra tekstil açısından da pek çok markayı burada bulabilirsiniz.

Singapur Botanik Bahçesi

UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan bu park, şehrin gürültüsünden uzak bir şekilde kafa dinlemek isteyenler için oldukça idealdir. Parkın en önemli yeri olan orkide bahçesi ise 1200 türde orkide barındıran özelliği ile Singapur’un en önemli merkezi olma önemini destekliyor. Yakınındaki metro durağı ile en merkezi ve en önemli gezilecek yerler arasında olmasını sağlayan kolay ulaşımı olan botanik bahçeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Singapur ‘da Nerede Kalınır?

Singapur için otel ve konaklama seçenekleri oldukça fazla olurken en ekonomik alternatifler de burada mevcuttur. Nerede kalınır sorusuna öncelikle Sentosa Adası düşünülse de şehir merkezinde de pek çok nokta oldukça uygundur. 5 yıldızlı Marina Bay Sands, 4 yıldızlı Singapore Orchard City Centre oldukça uygun ve konforlu konaklama tesisleridir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın